Aktuální stav počasí z meteostanic
Publikováno St, 10/04/2023 - 16:05 - meteo

Maximální teploty dne

Dnešní den se v některých částech České republiky nesl ve znamení až nezvykle vysokých teplot pro tento čas roku. Nejvyšší teplotu zaznamenala meteostanice v Brně Králově Poli, kde bylo dnes naměřeno 22.8 °C. Následovala Břeclav s maximální teplotou 21.5 °C a Horní Bojanovice, kde teploměr ukázal 21.2 °C. Losiná uzavřela čtyřku nejteplejších míst s hodnotou 21 °C.

Minimální teploty dne

Na druhé straně spektra jsme zaznamenali mrazivou teplotu -67.8 °C v Horní Blatné, což je však pravděpodobně chyba měření. Racionálnější minimum přinesla Chotěšov s teplotou 6.4 °C. Tábor centrum hlásil minimální teplotu 7.2 °C a Klatovy-Otín 7.9 °C.

Silný vítr

Dnešek byl také ve znamení silného větru. Největší rychlost větru byla zaznamenána v Milevsku, kde dosáhl rychlosti až 43.9 km/h. Na druhém místě se umístilo město Horažďovice s rychlostí větru 41.7 km/h a třetí příčku obsadil Humpolec, kde větrník ukázal hodnotu 39.2 km/h. Čtvrtou nejvyšší rychlost větru zaznamenala meteostanice v Březové s hodnotou 38.9 km/h.

Závěr

Podzim se letos rozhodně nezdržuje a přináší nám velmi dynamické počasí s teplotními výkyvy a silným větrem. Přestože nám dnešní den přinesl na některých místech až letní teploty, jiné části republiky se musely vyrovnat s mnohem nižšími hodnotami. Ať už jste dnešní den trávili kdekoliv, doufejme, že jste byli na proměnlivé podzimní počasí připraveni.