Déšť postupuje na východ

Déšť

Déšť z Německa dorazil včera večer a velmi pomalu postupuje na východ. Postup je velmi pomalý a tak i díky silnější intenzitě na některých místech napršelo přes noc i více než 30mm srážek. Nejdeštivější jsou dnes stanice v Novém Městě pod Smrkem (37.2mm), Frýdlant (18mm), Jablonec nad Nisou (12.9mm). Za poslední dva dny nejvíce napršelo právě v Novém Městě pod Smrkem (57 mm), ve Vilémově u Litovle (55mm), Jablonci (24mm) a v Neratovicích (17mm). Déšť bude pokračovat dále na východ a dá se předpokládat, že počet meteostanic s vysokým úhrnem srážek ještě přibude a to hlavně ve východních Čechách.

Množství srážek v Neratovicích bylo větší než předpokládal norský model. Blíže byl Aladin. Déšť by měl od západu ustávat  a přecházet do přeháněk. Další výraznější srážky dorazí už dnes večer především do sev. Čech, zítra se déšť objeví také, dorazí z JV. Tyto srážky by měli být především v Čechách, na Moravě jen v severní části. Jižní Morava by měla dostat nejmenší množství srážek.

Dle současných modelů, po pátku se výrazně zlepší počasí, každým dnem se bude oteplovat a v první polovině příštího týdne by měly dorazit velmi vysoké teploty, i přes 35 °C. V neděli pohrozí bouřky.